mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůStatek Bernard – tradiční řemesla, Karlovy Vary

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Chcete strávit netradiční víkend? Nebo jen hledáte, kam na výlet v západním cípu naší republiky? Navštivte Statek Bernard v Královském Poříčí nedaleko Karlových Varů, který se nachází přímo ve středu lázeňského trojúhelníku.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Statek Bernard nabízí zajímavý program pro širokou veřejnost. Naleznete zde řemeslné dílny, muzeum řemesel či zábavně naučné centrum řeky Ohře, což je ojedinělá interaktivní expozice pro děti i dospělé. Pořádají se zde kulturní akce zaměřené na tradiční řemesla, jako jsou například různé jarmarky s kulturním programem, soutěžemi i dalšími atrakcemi. Statek Bernard pořádá také odborné exkurze pro školy. Na statku se můžete i ubytovat a být tak ve středu dění.

Statek Bernard v Královském Poříčí vznikl rekonstrukcí původního statku v roce 2006. Hlavním požadavkem bylo vytvoření turisticky zajímavého místa založeného na tradičních řemeslech, což se podařilo. Nabídka statku je velmi zajímavá a neustále je rozšiřována o nové aktivity.

Velmi oblíbené jsou řemeslné dílny, kde si každý může vyzkoušet výrobu tradičních produktů. Vyrobit si tak můžete vonné svíce, keramiku a nově i svoji vlastní vitráž. Dílna vitráží je letošní novinkou a vytvořit si zde můžete všelijaké obrazce pomocí spojování kousků skla různých barev i tvarů nebo třeba skleněné šperky.

Uvidíte zde, i jak vznikají vitráže z rukou řemeslníka, které máte možnost si i koupit a získat tak třeba netradiční dárek.  V nejbližší době je v plánu i otevření bylinkové dílny, kovárny, výroby textilu i truhlárny. Tak neváhejte a užijte si zde třeba zajímavý víkend, který je pro vás připraven i formou různých balíčků.

Otevírací doba:
leden – březen ST-NE 9 – 17 hod., PO a UT – zavřeno
duben – prosinec UT – NE 10 – 18 hod., PO – zavřeno

Kontakt:
603 322 411, statek.bernard@seznam.cz

Statek Bernard , Šachetní 135 , 357 41 Královské Poříčí
Web: www.statek-bernard.cz

Zdroj fotografií: www.statek-bernard.cz


GPS souřadnice

50.1954711, 12.6734668 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 11' 43.69596'', E 12° 40' 24.48048''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu