mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůStředověké přeskačské podzemí

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Dnešní výlet nás zavede do  Středověkého přeskačského podzemí, které bylo objeveno v prosinci 2004 při budování splaškové kanalizace v obci Přeskače na Znojemsku. Obec Přeskače se nachází severovýchodním směrem od Jevišovic a severním směrem od města Znojma.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Nenechte si ujít jedinečnou možnost prohlédnout si tajuplné podzemí, které jistě nadchne celou rodinu. Za finanční podpory Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova byl v roce 2009 vybudován vstupní objekt do tohoto podzemí. Objevené chodby jsou velice zachované a tudíž se máte opravdu na co těšit. Podzemí nabízí návštěvníkům dvě části a to hlavní chodbu, která měří přibližně 35 metrů a úzkou chodbu se třemi kruhovými místnostmi. Strop chodeb se nachází 2,5 metrů pod povrchem. Chodby v minulosti sloužily jako úkryty v dobách válečných nepokojů a také k uskladňování zemědělských potravin. Obilní jáma byla nalezena v těsné blízkosti podzemí, sloužila k uchovávání obilí a rovněž je do ní možné nahlédnout. Ve vstupním objektu můžete shlédnout malou historickou expozici obce.

Nejstarší archeologické nálezy pocházejí ze 14. století. Všechny podzemní chodby jsou vykopány v hornině zvané hadec připomínající hadí kůži. Tato hornina je velice odolná a na stěnách podzemních prostor můžete pozorovat nepravidelné útvary, které jsou složené z různých druhů křemenné hmoty.  Vstupní objekt přeskačského podzemí naleznete v těsném sousedství románského kostela zasvěceného Všem svatým. Návštěva podzemí je možná po telefonické či ústní dohodě s obecním úřadem v Přeskačích.

Středověké přeskačské podzemí
Přeskače 45, 671 40 Tavíkovice
Tel.: 515 339 234
Web: www.obecpreskace.cz


GPS souřadnice

49.0124303, 16.1069008 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 0' 44.74908'', E 16° 6' 24.84288''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu