mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVodopády Bílé Opavy

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+3)
Loading...
Orientační mapka výletu

Sevřené údolí jedné z našich nejkrásnějších horských bystřin s několika vodopády, z nichž nejvyšší je vysoký téměř 8 metrů. Pomocí dalších peřejí tady říčka na úseku 40 metrů zdolává výškový rozdíl 16,4 metrů, tok zde vytvořil i v Jeseníkách dosti ojedinělé obří hrnce.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Dramatickým údolím vede turisticky značená trasa a naučná stezka, místy nám při jeho průchodu pomohou i dřevěné mostky a žebříky.

Bílá Opava pramení na jižních svazích Pradědu v nadmořské výšce 1260 metrů a po 8,4 km vytváří spolu s Černou a Střední Opavou ve Vrbně pod Pradědem řeku Opavu. Celá lokalita je součástí národní přírodní rezervace Praděd. Údolí Bílé Opavy je geneticky cennou lokalitou s porosty určenými pro sběr osiva horského smrku. Pro tento typ smrku je charakteristické zavětvení téměř až k zemi, deskovité uspořádání větví, široké náběhy bází větví a kuželovitý až sloupovitý habitus – všechny tyto morfologické zvláštnosti zvyšují odolnost vůči extrémním sněhovým podmínkám.

Naučné stezky se nachází na odbočce ze státní silnice z Karlovy Studánky na Vidly a končí u chaty Barborky. Trasa naučné stezky je totožná se žlutě značenou turistickou cestou. Těšit se můžete na překvapení v podobě obtížné turistické stezky- vytesávané ve skále, náročné stoupání a překrásné výhledy na vodopády.

Na začátku stezky  se platí symbolické vstupné a můžete si zde zakoupit informační materiály.

Trasa je náročná, děti ponechejte doma.

Vodopády Bílá Opava
Karlova Studánka
Web: http://www.ejeseniky.com/turistika/naucne-stezky/bila-opava

Zdroj fotek: ejeseniky.com


GPS souřadnice

50.0731277, 17.3069935 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 4' 23.25972'', E 17° 18' 25.1766''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu