mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Praděd Ovčárna – Jeseníky

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Ski areál Praděd je díky své přírodní kráse a neodolatelným sněhovým podmínkám ideálním místem pro příznivce sjezdového i běžeckého lyžování. Praděd je svojí výškou 1492 metrů nejvyšší horou Moravy a Slezska.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Skiareál Praděd Ovčárna se nachází uprostřed chráněné přírodní rezervace a právě zde máte možnost spatřit nedotčenou a původní okouzlující přírodu. Díky své poloze poskytuje návštěvníkům vynikající sněhové podmínky a to až do jarních měsíců. Ski areál Praděd je ideální jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. 

Lyžařské středisko Praděd Ovčárna disponuje 7 vleky a těšit se můžete na 4,5 km kvalitního lyžařského povrchu. Snowboardisté jistě ocení velice oblíbený snowpark. V oblasti Pradědu jsou i výborné podmínky pro běžecké lyžování. Samozřejmostí je též lyžařská škola, večerní lyžování, půjčovna lyží a snowboardů, hotely, penziony, skiservis, restaurace a mnohé další.

V blízkosti Jeseníků můžete navštívit i vodopády, rezervaci Velká kotlina či klimatické lázně Karlova Studánka s nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Nenechte si ujít ani velice oblíbenou telekomunikační věž, která se nachází na vrcholu hory a její celková výška je 154 metrů. Sjezdovky v Jeseníkách nabízejí ideální podmínky pro aktivní odpočinek a příjemnou rekreaci pro příznivce zimních sportů.

Zdroj fotek: www.figura.cz


GPS souřadnice

50.0695, 17.2419 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 4' 10.2'', E 17° 14' 30.84''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu