mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRešovské vodopády – Jeseníky

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...
Orientační mapka výletu

Navštivte uprostřed lesů v podhůří Jeseníků překrásné vodopády, které jsou ideální jak pro pěší turistiku, tak i na kolech. Rešovské vodopády se nacházejí na říčce Huntavě v Nízkém Jeseníku, 8 km od Rýmařova. Vodopády byly v roce 1989 vyhlášeny za chráněný přírodní výtvor, který je součástí přírodního parku Sovinecko.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Již v roce 1966 byl v těchto místech zřízen tzv. chráněný přírodní výtvor o rozloze 6.3 ha, v roce 1989 byl rozšířen do území 71.61 ha. Následně byl dle vyhlášky č. 392/1992 Sb. převeden do současného typu  a území bylo označeno jako Národní přírodní památka Rešovské vodopády Jeseníky. Na přelomu let 2011/2012 bude upravena hranice území a tím vzninka národní přírodní rezervace.

Voda z říčky Huntavy postupně padá z několika stupňů, z nichž ten nejvyšší má deset metrů. Nad horním vodopádem se soutěska rozšiřuje a mění se opět v obyčejné údolí. Centrem lokality je 200 m dlouhá a 20 m vysoká soutěska o šířce 6-10 m s množstvím vodopádů.

Tato přírodní lokalita je turisticky velice oblíbeným místem. Údolím vedou trasy, které Vás zavedou na nejkrásnější místa v tomto okolí a díky dřeveným mostům, lávkám a schodům se Vám naskytne opravdu úchvatný pohled na romantickou přírodu. Scenérie je působivá zejména při vyšším průtoku. Nejsnadnější přístup k vodopádům na Huntavě je z vesnice Rešov, která je vzdálené 1 km.

Nad vodopády jsou k vidění zbytky středověkého hrádku, který nese název Pustý zámek. Nehledejte však žádnou rozsáhlou zříceninu, jedná se spíše o zbytky obvodových zdí. V oblasti přírodní památky rostou vzácné druhy rostlin a živočichů, které jistě stojí za shlédnutí. Rešovské vodopády jsou asi nejzajímavější na jaře při tání a po deštích, kdy je zde nejvyšší průtok vody.

Rešovské vodopády patří k nejvýznamnějším v naší zemi a celé území je ojedinělým krajinářsko-přírodním segmentem.

Zdroj fotek: http://www.jeseniky.net


GPS souřadnice

49.8795412, 17.2223718 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 52' 46.34832'', E 17° 13' 20.53848''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentáře k Rešovské vodopády – Jeseníky

 1. Lucie Sedláčková

  super výlet….

 2. Dana Bergerová

  no, vodopád si představuju trošku jinak, já jsem byla zklamaná…a to nemluvím o výstupu od „vodopádů“ k parkovišti…

 3. Ubytování Jeseníky

  Rešovské vodopády jsou moc hezké ale chodit se tam vyplatí jedině za velmi slunečného počasí. Když jsme bydleli ve Vrbnu pod Pradědem tak jsme tam často jezdili.

 4. Eva

  Nám se vodopády také líbily ale souhlasím že Vrbno je hezčí.

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu