mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionů„Dobře utajená rozhledna Járy Cimrmana“ u Březové nad Svitavou

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (0)
Loading...
Orientační mapka výletu

Dřevěná vyhlídka se nachází na návrší (476 m) přibližně 1 km západně od Březové a 10 km jižně od Svitav. Jedná se o oku lahodící spojení vyhlídky s okolní přírodou, která nese zajímavé jméno „Dobře utajená rozhledna Járy Cimrmana“.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Záměr postavit zde rozhlednu, vzniknul v roce 2005, kdy se zde plánovala místní naučná stezka Údolím řeky Svitavy. A právě jedno její zastavení mělo nabízet malebné výhledy do okolí z dřevěné věže. Stavba rozhledny začala v létě 2006 a počítalo se s dokončením na podzim. Avšak nepřízeň počasí dokončení stavby protáhla až na následující jaro a tak mohla být rozhledna slavnostně otevřena až 17. června 2007.

Již od této doby nese své velmi zajímavé jméno a slavnostního otevření se zúčastnili i členové Divadla Járy Cimrmana pánové Svěrák, Čepelka i Weigl. U rozhledny se nachází i důležitá informační tabule, která kolemjdoucím náležitě osvětluje, proč právě zde stojí Cimrmanova rozhledna.

Dřevěná vyhlídka je celkem 20 m vysoká a vyhlídková plošina je umístěna v 15 m. Je volně přístupná. Nabízí výhledy do blízkého okolí, především na Březovou nad Svitavou. Dostanete se sem po značené trase naučné stezky Údolím řeky Svitavy.

 

Foto: Martin Čada. Děkujeme.


GPS souřadnice

49.6470139, 16.5120649 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 38' 49.25001'', E 16° 30' 43.43376''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu