mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna „na Kopečku“ v Licoměřicích na Chrudimsku

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Tato  rozhledna s posezením se nachází na místě bývalé tvrze na soukromém pozemku Jaroslavy a Josefa Bohunkových z Licoměřic. Je umístěna v nadmořské výšce 370 m a je 10 m vysoká.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Zajímavostí je, že k její výstavě byly použity vlastní finanční prostředky majitelů, včetně dřeva z vlastního lesa u Golčova Jeníkova. Byla postavena v letech 2006 – 2007. Není uzamčena a je volně přístupná.

V přízemí se nachází posezení u krbu. Vedle rozhledny si můžete zakoupit pohlednice s razítkem a drobné suvenýry. Nabízí výhled na Jeníkovsko, Čáslavsko, Kutnohorsko a Kolínsko.

Podle vyprávění a pozůstatků na tomto místě dříve stávala tvrz, která sloužila do první poloviny 16. stol. také jako strážní stanoviště (vojenská hláska).

Rozhlednu naleznete v obci Lipovec (místní část Licoměřice, obec Lipovec, cca 20 km západně od Chrudimi) – viz mapa pod obrázkem.

Foto: E. Libenek. Děkujeme


GPS souřadnice

49.916373, 15.5559674 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 54' 58.94268'', E 15° 33' 21.48261''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu