mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVyhlídka Lahovický most

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Lahovický most se nachází na jižním okraji Prahy a nabízí dokonce dvě mostní rozhledny. Vynikají především svým originálním provedením a jsou umístěny přímo na mostě přes Berounku.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Vyhlídky byly zbudovány spolu s rekonstrukcí tohoto mostu, která byla provedena v letech 2003 – 2004 firmou Metrostav. Měří 9 metrů a vystoupáte na ně pomocí 32 schodů. Nabízí především nevšední pohled na Prahu, dále také zajímavé výhledy přes Berounku na jih a západ k Lahovicím a Radotínu. Díky svému umístění je zde silný hluk z okolního provozu.

Vyhlídky jsou volně přístupné. Cesta sem je nejvhodnější automobilem, ale můžete využít i MHD a to autobusovou linku ze Smíchovského nádraží, jen posledních asi 300 metrů musíte dojít pěšky.

Foto: Jaroslav Velc. Děkujeme


GPS souřadnice

49.9944293, 14.3975937 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 59' 39.9456'', E 14° 23' 51.33745''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu