mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůCyklostezka Járy Cimrmana – Tanvald

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Pokud zavítáte do Jizerských hor v letních měsících, pak si nenechte ujít skvělou cyklostezsku Járy Cimrmana v jizerskohorském městě Tanvald. Toto krásné město leží ve východní oblasti severočeského kraje na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Po stopách Járy Cimrmana se můžete vydat po 30 kilometrů dlouhé cyklostezce a kochat se krajinou ze sedla vaše kola.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Tato cyklostezka vede z Návarova, od mostu přes Zlatou Olešnici směrem na Tanvald, Šumburk nad Desnou, Sladkou dírou k Protržené přehradě a mizí na polské hranici Jizerka – Orle. Na trase je celkem devět zastavení, která Vám připomenou mistrovo působení v tomto malebném kraji.

Devět zastavení Vám Járu Cimrmana představí jako vizionáře,stavitele, svědka, pedagoga a sportovce, rádce, objevitele, proroka a světoběžníka.

Zastávky:
1. Most Járy Cimrmana, Návarov
2. Místo vize, Boží muka u křižovatky nad Bohdalovicemi
3.Hospoda U Labutě, dnes hotel Grand v Tanvaldu
4. Český Šumburk
5. Pomyslná hranice Liptákova, Desná – Sladká Díra
6. Marijánky touha, schody na Mariánskou horu
7. Zlá předtucha, Protržená přehrada – vyhlídka
8. Pohled do Slezka, Vlašská hřeben Kořenov
9. Poslední stopa, hranice Jizera – Orle

Cyklostezka Járy Cimrmana
Jizerské hory
Návarov

Každoročně probíhají také Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova.

Za návštěvu jistě stojí i pamětihodnosti v Tanvaldu jako např. kaplička svaté Anny, pomník dělnických manifestací na Špičáku nebo chata s rozhlednou. Mezi nejvýznamnější kulturní památku jistě patří ozubnicová dráha. Tato dráha byla vystavena v roce 1902 a je jednou z posledních ozubnicových železnic v Evropě.


GPS souřadnice

50.738026, 15.3079253 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 44' 16.8936'', E 15° 18' 28.53108''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu