mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Kohútka – Javorníky

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařské středisko Kohútka  se nachází na česko-slovenské hranici v pohoří Javorníky, v nadmořské výšce 715 až 913 metrů. Skicentrum Kohútka nabízí velké množství sjezdových tratí nejen pro zdatné lyžaře, ale také pro začátečníky.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Dříve byla doprava na Kohútku komplikovaná, jelikož jediná příjezdová cesta vedla pouze přes Slovensko. Dnes již na Kohútku vede silnice i z české strany a s tou slovenskou se střetávají na hřebeni ve výšce 870 m.

Kohútka jako jediná ve zlínském kraji disponuje čtyřsedačkovou lanovkou. Ski areál Kohútka nabízí celkem deset sjezdovek o celkové délce 6 610 metrů. Díky ideální nadmořské výšce si zde návštěvníci mohou užívat sněhové nadílky až do jarních měsíců. Sjezdové tratě jsou uměle zasněžovány a pravidelně upravovány. Na vrcholu naleznete stejnojmennou horskou chatu a okouzlující výhled na hřeben Vsetínských vrchů a Moravskoslezských Beskyd.

Samozřejmostí je též lyžařská škola, servis, restaurace, ubytování, půjčovna lyží a snowboardů, večerní lyžování a mnohé další služby. Skicentrum Kohútka patří mezi nejoblíbenější lyžařské středisko celé Moravy.

Kohútka je také velice oblíbená díky udržovaným běžeckým trasám, které vám umožní shlédnout neodolatelnou přírodu v okolí. Javorníky nabízejí ideální podmínky pro zimní sporty, sjezdové i běžkařské lyžování.

Zdroj fotek: www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

49.2904, 18.2246 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 17' 25.44'', E 18° 13' 28.56''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu