mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Kouty nad Desnou, Jeseníky

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařské středisko Kouty nad Desnou je nejmodernějším ski areálem v Jeseníkách.  Nachází se v chráněné krajinné oblasti Jeseníky a to v  obci Loučná nad Desnou v nadmořské výšce 1100 metrů. Středisko Kouty nad Desnou leží přímo na hlavním tahu z Šumperku do Jeseníku.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Kouty nad Desnou nabízí svým návštěvníkům 4 sjezdovky, které jsou pravidelně upravovány a uměle zasněžovány. Celková délka sjezdových tratí je 25 ha a jejich ojedinělá šířka až 50 metrů jistě potěší všechny příznivce zimních sportů. Bohatou sněhovou nadílku zajišťuje nejmodernější zasněžovací technika.

Těšit se zde můžete na šestisedačkovou lanovou dráhu, která je jediná v České republice. Pro milovníky snowboardu je připraven snowpark, kde si mohou vyzkoušet různé překážky. Skiareál Kouty nad Desnou dále nabízí večerní lyžování, bezplatné parkoviště, ski servis, půjčovna lyžařského vybavení, občerstvení, lyžařská škola a mnohé další. Horní stanice lanovky představuje skvělé možnosti pro milovníky běžek, v okolí naleznete velké množství upravovaných běžeckých tratí, ze kterých se můžete kochat překrásným výhledem na malebnou horskou krajinu.

Ratolesti jistě ocení dětský park, kde si užijí spoustu zábavy. Jeseníky nabízejí ideální podmínky pro běžecké i sjezdové lyžování.  V letních měsících je tato lokalita hojně navštěvována především kvůli pěší turistice.

Zdroj fotek: http://www.kouty.cz/


GPS souřadnice

50.09885, 17.10424 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 5' 55.86'', E 17° 6' 15.264''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu