mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Pěnkavčí vrch, Krkonoše

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Ski areál Pěnkavčí vrch leží v odlehlejší lokalitě nad Velkou Úpou, přímo pod Pěnkavčím vrchem. Díky své ideální poloze v poměrně klidné části východních Krkonoš je toto lyžařské středisko ideální především pro rodiny s dětmi a nenáročné lyžaře, kteří nemají rádi dlouhé fronty a rušné sjezdovky.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Pěnkavčí vrch nabízí svým návštěvníkům sjezdovou trať, která je ideální především pro rodinné lyžování, bezkonkurenčními cenami. Pěnkavčí vrch je také velice oblíbený pro lyžařské výcviky. Převoz zajišťuje jeden lyžařský vlek o přepravní kapacitě 650 osob/hodinu. Sjezdovka je pravidelně upravována a v případě potřeby i uměle zasněžována.

Milovníci běžeckého lyžování jistě navštíví běžecký okruh „Okolo Pěnkavčího vrchu“ s návazností na Krkonošskou lyžařskou cestu. Běžecký okruh je dlouhý 5 km a nabízí vám překrásný výhled na malebnou krajinu východních Krkonoš. Skiareál Pěnkavčí vrch je i hojně využíván snowboardisty. Samozřejmostí je ski servis, lyžařská škola, občerstvení, půjčovna lyžařského vybavení a mnohé další. Díky ideální nadmořské výšce 1000 m.n.m. se můžete kochat nádhernými panoramatickými rozhledy na hřebeny Krkonoš.

Krkonoše nabízejí návštěvníkům mnoho moderních lyžařských středisek, kde si užijí zimní radovánky jak lyžaři, tak i snowboardisti a běžkaři. Krkonoše jsou hojně navštěvovány i v letních měsících a to především pro pěší turistiku.

Zdroj fotek: www.penkavcivrch.cz


GPS souřadnice

50.69545, 15.79099 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 41' 43.62'', E 15° 47' 27.564''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu