mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Ramzová – Jeseníky

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařská areál Ramzová leží necelých 10 km jihozápadně od  města Jeseník, na silnici spojující Šumperk s Jeseníkem.  Středisko se nachází v nadmořské výšce 782 až 1351 a tudíž si zde návštěvníci užijí bohatou sněhovou nadílku až 5 měsíců v roce.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Ramzová je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak i pro pokročilé lyžaře. Těšit se můžete na 2 modré, 3 červené a 2 černé sjezdovky. Lyžaři a snowboardisté si zde mohou sjíždět přes 8 km pravidelně upravovaných sjezdovek. Přepravu zajišťují 2 sedačkové lanové dráhy a 3 vleky s přepravní kapacitou 5 300 osob/hodinu. Zdejší sedačková lanovka je jediná, kterou se lze dostat na vrcholy Jeseníků.

Večerní lyžování probíhá na 2 osvětlených sjezdovkách. Samozřejmostí je lyžařská škola, půjčovna lyžařské a snowboardového vybavení, občerstvení, ski servis a mnohé další. Do skiareálu Ramzová jezdí pravidelně skibus a to  z Jeseníku, Lipové – Lázně. Milovníci běžeckého lyžování jistě navštíví pravidelně udržované běžecké trasy a to ve směru Červenohorské sedlo přes Čerňavu a Šerák, na druhou stranu pak na Paprsek a Kralický Sněžník. Jeseníky nabízejí ideální podmínky pro vyznavače sjezdového i běžeckého lyžování.

Zdroj fotek: www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

50.1916, 17.0589 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 11' 29.76'', E 17° 3' 32.04''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu