mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Říčky v Orlických horách

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařské středisko Říčky nalezneme přibližně 3km severně od obce Říčky v Orlických horách na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Díky své ideální nadmořské výšce  752-992 m.n.m. si zde užijete bohatou sněhovou nadílku. Dlouhé sjezdové tratě a jejich ideální poloha řadí toto středisko mezi jedno z nejoblíbenějších v Orlických horách.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Říčky nabízí svým návštěvníkům sjezdové tratě všech druhů obtížnosti. Převoz zajišťuje čtyřsedačková lanovka a 3 lyžařské vleky s celkovou kapacitou 3850 osob/hod. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány a uměle zasněžovány. Milovníci snowboardu jistě ocení snowpark, kde nalezneme 2-3 umělé skokánky, slide-oblouk a 2 slide-zábradlí. Jistě si zde užijete spoustu zábavy.

V areálu je k dispozici lyžařská škola jak pro dospělé, tak i pro děti. Součástí lyžařské školičky je malý provazovým vlek, který je vhodný zejména k výuce dětí. Samozřejmostí je též večerní lyžování, ski servis, půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení. Nenechte si ujít občerstvení ve stanu Iglů, který nabízí až 60 míst k sezení a další tři stánky. Skiareál Říčky nabízí pestré zimní vyžití  jak pro lyžaře, tak i pro snowboardisty a běžkaře. V blízkosti střediska naleznete také parkoviště, které má kapacitu pro 300 osobních automobilů.

V okolí areálu naleznete také upravované běžecké stopy v délce 42 km. Běžecké stopy jsou ideální jak pro klasický styl, tak i pro bruslení.  Orlické hory patří mezi velice oblíbené lokality pro sjezdové i běžecké lyžování. Moderní lyžařské areály a ideální sněhové podmínky jistě uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Zdroj fotek: www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

50.2092, 16.4524 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 12' 33.12'', E 16° 27' 8.64''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu