mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůŠťastná země – areál pro děti, Radvánovice

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+7)
Loading...
Orientační mapka výletu

Přírodní zábavný areál Šťastná země v Radvánovicích navštíví každoročně již od roku 2004 velké množství návštěvníků – zejména rodiny s dětmi, pro které je areál primárně určen. Tak vysoká koncetrace dětské zábavy a přírodních prolézaček totiž široko daleko není.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Areál Štastná země se nachází ve vesničce Radvánovice, ktera leží přibližně 1,5 km na jihovýchod od obce Karlovice . Tento areál by šel charakterizovat velmi jednoduše – velká louka a bývalá zemědělská usedlost, kterou nový majitel oplotil, vystavěl zde obří dětské hřiště, do koktejlu přidat tři obrovské vzduchové trampolíny, houpačky, prolézačky, lanovky a spoustu dalšího.

Děti zaručeně zaujme dřevěná replika nedalekého zámku Hrubá Skála, trpasličí vesnička či pískové rýžoviště s pravými českými granátky. Prostor k nabrání nových sil po vyčerpávajících kreacích na dřevěných prolézadlech mohou děti nabrat v atrakcích a na akcích, které se v průběhu roku obměňují. Narazit zde tak můžete například na ruční dílničky, kde se děti mohou cvičit ve zručnosti, nebo například na každoročně oblíbené Slavnosti slámy, kdy celý areál rozzáří obrovské sochy a stavby vytvořené právě ze slámy. Starší děti mohou zkusit své horolezecké schopnosti na dětské horolezecké stěně.

Samostatným zážitkem, který můžete zdarma navštívit v rámci areálu Šťastná země, je prožitkový Geopark Český ráj, kde kromě přírodní pohody naleznete i krásný chládek. Pokud již do Štastné země zavítáte, nenechte si určitě tento Geopark ujít. Cesta je mírně fyzicky náročná a nelze ji absolvovat s kočárkem (přírodní schody, velké převýšení, občas měkké cesty).

Zajímavostí je, že v celém areálu platí speciální měna – jeden čtyřlístek symbolizuje 20 korun českých, jeden dvojlístek pak desetikorunu. Kovové žetonky – tedy promiňte X-lístky, zakoupíte přímo u poklady, přebytečné vám při cestě domů zase promění za české korunky. U areálu je i rozlehlé parkoviště za rozumnou cenu. Návštěvu areálu můžete v průběhu dne i dočasně přerušit, nezapomeňte si však u pokladny dát na ruku razítko čtyřlístku, které vám umožní opětovný návrat bez nové vstupenky.

Dětský areál Šťastná země
Radvánovice 11
tel. 481 389 181
e-mail: info@stastnazeme.cz
web: www.stastnazeme.cz

Zdroj fotek: Vít Jurásek


GPS souřadnice

50.5515566, 15.2146968 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 33' 5.60376'', E 15° 12' 52.90848''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu