mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Větrný Vrch, Kralický Sněžník

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařské středisko Větrný Vrch leží zhruba v polovině obce Dolní Morava a nachází v nadmořské výšce 670 – 810 m n.m.  Tento rodinný lyžařský areál je vhodný pro začátečníky a nenáročné lyžaře. Na své si zde přijdou i rodiny s dětmi.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Větrný Vrch nabízí svým návštěvníkům 2 sjezdové tratě (typu modrá), kde si užijí spoustu zábavy především nenároční lyžaři. Ovšem díky perfektní úpravě moderní technikou jistě budou nadšeni i náročnější lyžaři. Jistě Vás potěší, že tento areál již 10 let pořádá různé freestyle disciplíny (snowboardové a freeski závody, skicrossové a snowboardcrossové akce), dále pak soutěže slalomové a mnohé další.

Pro milovníky snowboardu je připraven velice oblíbený snowpark, který je vybaven několika skoky různých parametrů a překážkami různých tvarů. Zde si své snowboardové umění mohou vyzkoušet jak začátečníci, tak i pokročilí. Snowpark je v obci Dolní Morava vyhlášený jako jeden z nejlepších na Kralickém Sněžníku. Nenechte si ujít velice povedenou crosovou trať, která měří 1 km. Pro svoji výbornou členitost a často i náročnost je často vyhledávána naší českou reprezentací v crosse a to jak snowboardcrosse, tak skicrosse.

V letních měsících slouží trať pro bike, pořádají  se tu závody o český pohár. Samozřejmostí je též večerní lyžování, půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, občerstvení, ski servis, lyžařská škola, bezplatné parkoviště přímo u vleku a mnohé další. Provozovatelé skiareálu Větrný Vrch mají připraveno pro své návštěvníky každoroční překvapení. Navštivte i vy ráj snowboardistů, lyžařů, rodin s dětmi, ale i vyznavačů adrenalinu.

V okolí areálu můžete navštívit také několik kilometrů upravených běžeckých tratí po horských hřebenech. Kralický Sněžník má vyznavačům zimních sportů rozhodně co nabídnout.

Zdroj fotek: www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

50.10861, 16.80749 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 6' 30.996'', E 16° 48' 26.964''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu