Pokud hledáte výlety podle krajů či turistických regionů, můžete zkusit filtry zobrazené nad výlety v každé kategorii nebo nahlédněte na mapu výletů.

 • S  (continued)

 • Ski areál Tošovice - Oderské vrchyLyžařský areál Tošovice, známý pod názvem HEIpark Tošovice, nalezneme v podhůří Oderských vrchů v nadmořské výšce 384 až 463 metrů. Lyžařské středisko Tošovice nabízí svým návštěvníkům relax, pohodu a komplexní služby.
 • Ski areál Trnava u Zlína - Hostýnské vrchyLyžařský areál Trnava leží na úpatí Hostýnsko Vizovických vrchů, nedaleko krajského města Zlín. Díky ideální vzdálenosti ze Zlína je toto lyžařské středisko ideální každodenní relaxaci na lyžích či snowboardu.
 • Ski areál Troják, BeskydyLyžařský areál Troják leží v Hostýnských vrších na blízko obce Rajnochovice v nadmořské výšce 583 m.n.m. Ideální terény a příznivé klimatické podmínky uspokojí jak lyžaře začátečníky, tak i pokročilé lyžaře.
 • Ski areál U Sachovy studánky, BeskydyLyžařský areál U Sachovy studánky se nachází v Horní Bečvě v nadmořské výšce 640 metrů. Středisko nalezneme nedaleko slovenské hranice u silnice E 442. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak i lyžaři začátečníci a pokročilí.
 • Ski areál Velká Úpa - KrkonošeLyžařský areál Velká Úpa se nachází v samém srdci Krkonoš na trase mezi Trutnovem a Pecí pod Sněžkou v nadmořské výšce 710 až 1060 metrů. Ve Velké Úpě jsou velice příznivé klimatické podmínky pro všechny typy zimních sportů.
 • Ski areál Větrný Vrch, Kralický SněžníkLyžařské středisko Větrný Vrch leží zhruba v polovině obce Dolní Morava a nachází v nadmořské výšce 670 - 810 m n.m. Tento rodinný lyžařský areál je spíče vhodný pro lyžaře začátečníky a nenáročné lyžaři. Na své si zde přijdou i rodiny s dětmi.
 • Ski areál Zadní Telnice - Krušné horyLyžařský areál Zadní Telnice leží přibližně 15 km od Ústí nad Labem na východním okraji Krušných hor. Díky otevření dálnice D8 přes Krušné hory je tento SKI klub snadno dostupný i pro návštěvníky z Prahy.
 • Ski areál Zadov - ŠumavaLyžařský areál Zadov leží v nadmořské výšce 890-1120 m.n.m a nachází se poblíž Vimperka na hranici Národního parku Šumava.Zadov patří mezi nejoblíbenější lyžařská střediska Šumavy.
 • Ski areál Zdobnice - Orlické horyLyžařské středisko Zdobnice leží na severovýchodě České republiky v Orlických horách přibližně 16km od Rychnova nad Kněžnou. Sjezdovky ve Zdobnici jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zkušené lyžaře.
 • Ski areál Zlaté Hory - Příčná, JeseníkyLyžařský areál Zlaté Hory - Příčná leží na okraji města Zlaté Hory v nadmořské výšce 500-800 m n. m. na v Hrubém Jeseníku. Území je tvořeno Zlatohorskou hornatinou s nejvyšším vrcholem Příčnou horou.
 • Ski areál Černá Říčka Desná - Jizerské horySki areál Černá Říčka se nachází na okraji obce Desná v nadmořské výšce 685 - 788 m.n.m. Ideální nadmořská výška nabízí skvělé podmínky pro lyžování na přírodním sněhu. Lyžařská sezóna začíná v prosince a končí obvykle v dubnu.
 • Ski areál Černý Důl - KrkonošeSki areál Černý Důl je ideální především pro rodiny s dětmi, ale na své si zde přijdou i pokročilí lyžaři.Černý důl se nachází ve východních Krkonoších a leží pouhé 4 km od Jánských lázní.
 • Ski areál Červenohorské sedlo - JeseníkyLyžařský areál Červenohorské sedlo patří mezi největší a nejznámější střediska sjezdového lyžování na Severní Moravě. Sjezdové tratě v lyžařském areálu mají výšku 862 až 1164 m.n.m. Ideální poloha tohoto areálu dává předpoklad pro kvalitní zimní sezónu od poloviny prosince do konce března.
 • Ski areál Červená Voda - Čenkovice, Orlické horyLyžařská areál Červená Voda-Čenkovice se nachází v severovýchodní části Bukové hory v nadmořské výšce 960 metrů a tento skiregion nabízí až 6 kilometrů upravovaných sjezdových tratí. Svými parametry a vybavením toto lyžařské středisko nabízí návštěvníků zázemí evropské úrovně.
 • Ski areál České Petrovice - Orlické horySki sport areál České Petrovice leží v Orlických horách v nadmořské výšce 720 m.n.m. Na své si zde přijdou jak lyžaři začátečníci, tak i rodiny s dětmi a také snowboardisti.
 • Ski areál Český Jiřetín, Krušné horyLyžařský areál Český Jiřetín patří mezi nejhezčí lyžařská střediska v Krušných horách. Nachází se v malebné obci Český Jiřetín na hranicích s Německem.
 • Ski areál Řeka BeskydyLyžařský areál Beskydy se řadí mezi nejoblíbenější lyžařská střediska v Beskydech a to díky své všestrannosti a výborné dostupnosti. Leží v nadmořské výšce 930 metrů a nabízí kvalitní možnosti lyžování na dvou sjezdovkách o délce 1 680 metrů.
 • Ski areál Říčky v Orlických horáchLyžařské středisko Říčky nalezneme přibližně 3km severně od obce Říčky v Orlických horách na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Díky své ideální nadmořské výšce 752-992 m.n.m. si zde užijete bohatou sněhovou nadílku. Dlouhé sjezdové tratě a jejich ideální poloha řadí toto středisko mezi jedno z nejoblíbenějších v Orlických horách..
 • Ski areál Šacberk VysočinaLyžařský areál Šacberk se nachází na okraji městské části Zborná severně od Jihlavy v nadmořské výšce 613 metrů nad mořem. Celé středisko bylo v roce 2004 zrekonstruováno a další vylepšení stále probíhají.
 • Ski areál Šachty - Vysoké nad Jizerou, KrkonošeLyžařské středisko Šachty se nachází v severních Čechách na okraji města Vysoké nad Jizerou. Díky ideálním klimatických podmínkám si můžete užívat zimních radovánek až 5 měsíců v roce.
 • Ski areál Šindelná, JeseníkyLyžařský areál Šindelná leží na okraji obce Kouty nad Desnou v pohoří Jeseníky v České republice. Středisko se nachází v nadmořské výšce 650 - 800 m n.m. a je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak i pro lyžaře začátečníky a pokročilé.
 • Ski areál Špindlerův mlýn - KrkonošeŠpindlerův mlýn se řadí mezi naše nejznámější horské středisko a leží přibližně 120 km od Prahy. Lyžařský areál nabízí vynikající podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.
 • Ski areál Špičkák Železná Ruda, ŠumavaLyžařský areál Špičák Železná Ruda leží necelých 5 kilometrů od hranic s Německem a 85 kilometrů od Plzně. Ideální nadmořská výška 865 až 1202 metrů zaručuje dostatečnou sněhovou nadílku až 5 měsíců v roce. Často Špičák - Železná Ruda označován jako nejlepší místo pro lyžování na české straně Šumavy.
 • Ski areál Žacléř - Prkenný Důl, KrkonošeLyžařské středisko Žacléř Prkenný Důl se nachází v nejvýchodnějším koutě Krkonoš. Díky ideálním klimatickým podmínkám si zde užijete bohatou sněhovou nadílku až 5 měsíců v roce.
 • Ski resort Černá Hora - Jánské lázně, KrkonošeLyžařský areál Černá Hora je součástí SkiResortu ČERNÁ HORA, tzn. lyžařského regionu, který spojuje lyžařské areály Janské Lázně, Černý Důl a Svoboda nad Úpou. Černá Hora leží ve východních Krkonoších a leží v nadmořské výšce 530 až 1260 metrů.
 • Soubor lidových staveb VysočinaChrudimsko nabízící celou řadu volnočasových aktivit a zajímavých cílů pro návštěvu. Rozhodně nevynechejte návštěvu skanzenu lidové architektury Vysočina. Skanzen se skládá ze čtyř lokalit a všechny stojí za návštěvu.
 • Sportovně - relaxační areál GutovkaDopřejte svým dětem pestrou zábavu ve sportovně-relaxačním areálu pro návštěvníky všech věkových skupin v pražských Strašnicích. Jeho součástí je také velice oblíbené dětské hřiště a vodní svět. Pro malé děti, mládež i dospělé je zde k dispozici mnoho atrakcí, které rozhodně stojí za to vyzkoušet.
 • Staroměstská radnice PrahaJedna z nejobdivovanějších staveb Prahy, dominující Staroměstskému náměstí je Staroměstská radnice. Tvoří ji komplex několika budov, postupně připojovaných k původní radniční budově - domu Wolfinů od Kamene, který město zakoupilo v roce 1338.
 • Statek Bernard – tradiční řemesla, Karlovy VaryChcete strávit netradiční víkend? Nebo jen hledáte, kam na výlet v západním cípu naší republiky? Navštivte Statek Bernard v Královském Poříčí nedaleko Karlových Varů, který se nachází přímo ve středu lázeňského trojúhelníku.
 • Strašidelné podzemí a muzeum - TáborChcete se sami bát nebo postrašit trošku své děti? Ideálním místem pro trochu strachu je Strašidelné podzemí v městě Tábor. Prostředí středověkých katakomb již samo o sobě nahání husí kůži a to co je pro vás připraveno v expozici vše pěkně umocní.
 • Strašidelný zámek Dolní RožínkaStředověké pohádkové tvrziště, stylová krčma, dětský koutek, čarodějné lektvary, strašidelný výtak, skákací hrad či noční světelná show - to vše a spoustu dalšího na Vás čeká na strašidelním zámku DraXmoor. Mohutná budova sloužila původně jako zámecká sýpka, její historie sahá snad až do 14. století.
 • Studený vrch v Brdech u HostomicKamenná rozhledna je umístěna na Studeném vrchu (660 m), někdy nazývaném Baba. Nachází se mezi městy Dobříš a Hostovice cca 10 km severně od Příbrami.
 • Státní zámek SlatiňanyStátní zámek Slatiňany existoval již před více než šestisty lety, pravda tehdy pouze jako tvrz. Současnou podobu získal po mnoha přestavbách na přelomu devatenáctého století. Koncem čtyřicátých let minulého stolení k zámku přibylo zajímavé muzeum koní rozdělené na uměleckou a vědeckou část. U zámku naleznete anglickou zahradu a nedaleko také lákavou atrakci pro děti - Kočičí hrádek.
 • Středověká krčma Dětenice"Holoto líná", či jiná podobná drsná oslovení na Vás čekají ve středověké krčmě, kteru najdete ve sklepních prostorách v areálu zámku a obnoveného zámeckého pivovaru. Dětenice se nacházejí nedaleko Jičína.
 • Středověké přeskačské podzemíDneší výlet nás zavade do Středověkého přeskačského podzemí, které bylo objeveno v prosinci 2004 při budování splaškové kanalizace v obci Přeskače na Znojemsku. Obec Přeskače se nachází severovýchodním směrem od Jevišovic a severním směrem od města Znojma.
 • Svatošské skályNavštivte s námi impozantní skalní město, které se nachází na levém břehu Ohře a je tvořené až 50 m vysokými žulovými skalními věžemi a jehlany s až 10 cm velkými krystaly ortoklasu a žilkami křemene, ano řeč je o Svatošských skalách. K Svatošským skalám se dostanete z Karlových Varů po modré turistické značce, oblastí prochází trasa naučné stezky Doubí - Svatošské skály.
 • T

 • TIC Malostranská mostecká věž PrahaTuristické informační centrum Malostranská mostecká věž Praha (zajišťuje Pražská informační služba) nabízí celoročně informace o zajímavostech v Praze a okolí města Praha (region Praha).
 • TIC Mikroregionu obcí povodí StonávkyTuristické informační centrum Komorní Lhotka nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Komorní Lhotka (region Severní Morava a Slezsko) a turistické oblasti Těšínské Slezsko.
 • Tanvaldský ŠpičákRozhledna na vrchu Špičák (nadmořská výška 830,6 metrů) byla postavena v roce 1909 a o rok později u ní byla vystavena chata, který byla v roce 1930 přestavěna, rozšířena a vyhlídková plošina rozhledy, která je ve výšce 18 metrů, dnes vyčnívá z této turistické chaty.
 • Termální koupaliště Velké LosinyPojďte s námi navštívit jediné termální koupaliště v České republice. Udělejte si s rodinnou celodenní výlet za zdravím a dopřejte vašemu tělu odpočiněk. Koupel v léčivé termální vodě skvěle působí na pohybové, nervové, respirační, kožní i oběhové nemoci.
 • Tiské stěny - TisáDnes se vydáme na Tiské skály, které se nacházející se na jihozápadním okraji Labských pískovců. Svojí velikostí sice nemohou konkurovat Prachovským skalám či dokonce Hruboskalsku, ale zato Vás okouzlí nádhernými pohledy na pískovcové útvary a panenskou přírodu. Tiské skály se rozprostírají na ploše necelých 100 hektarů nad vesnicí Tisá.
 • Toulcův dvůr - farma s domácími zvířatyJaro už je skutečně tady a tak se můžeme po dlouhé zimě opět vydat prozkoumávat krásy naší republiky. Dnešní výlet nás zavede na farmu s domácími zvířátky v Toulcově dvoře, který se nachází v přírodním parku Záběhlice - Hostivař.
 • Tourist Centrum OlomoucTuristické informační centrum Olomouc nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Olomouc (region Střední Morava a Jeseníky) a turistické oblasti Střední Morava.
 • Trojský zámek - PrahaVydejte se s námi na jeden z nejkrásnějších barokních zámků ze 17. století v Čechách. Trojský zámek se nachází v rezidenční části Prahy v Tróji.
 • Turistické a informační centrum ŽdániceTuristické informační centrum Ždánice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Ždánice (region Jižní Morava) a turistické oblasti Slovácko.
 • Turistické a kulturní infocentrum Jablonné nad OrlicíTuristické informační centrum Jablonné nad Orlicí nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Jablonné nad Orlicí (region Východní Čechy) a turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko.
 • Turistické infocentrum ChebTuristické informační centrum Cheb nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Cheb (region Západočeské lázně) a turistické oblasti Západočeské lázně.
 • Turistické infocentrum ChodovTuristické informační centrum Chodov nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Chodov (region Západočeské lázně) a turistické oblasti Západočeské lázně.
 • Turistické infocentrum Pohádkového království, České BudějoviceTuristické informační centrum České Budějovice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města České Budějovice a turistické oblasti Jižní Čechy.
 • Turistické infocentrum PrachaticeTuristické informační centrum Prachatice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Prachatice a turistické oblasti Šumava.
 • Turistické infocentrum Staroměstská radnice PrahaTuristické informační centrum Praha nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Praha (region Praha) a turistické oblasti Praha.
 • Turistické infocentrum TáborTuristické informační centrum Tábor nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Tábor a turistické oblasti Jižní Čechy.
 • Turistické infocentrum VodňanyTuristické informační centrum Vodňany nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Vodňany a turistické oblasti Jižní Čechy.
 • Turistické infocentrum ZábřehTuristické informační centrum Zábřeh nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Zábřeh (region Severní Morava a Slezsko) a turistické oblasti Jeseníky - západ.
 • Turistické informace – Letiště RuzyněTuristické informační centrum na pražském ruzyňském letišti nabízí celoročně informace o zajímavostech v Praze a okolí a turistické oblasti Praha.
 • Turistické informační centrum - Central Kemp ZvoleTuristické informační centrum Zvole nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Zvole a turistické oblasti Vysočina.
 • Turistické informační centrum - Strašidelný zámek DraxmoorTuristické informační centrum Strašidelný zámek DRAXMOOR v Dolní Rožínce nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Dolní Rožínka a turistické oblasti Vysočina.
 • Turistické informační centrum – Vstupní brána ZvoleTuristické informační centrum Zvole nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Zvole a turistické oblasti Vysočina.
 • Turistické informační centrum AdršpachTuristické informační centrum v Adršpachu nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí Adršpachu a Adršpašských skal (region Královéhradecko) a turistické oblasti Kladské pomezí.
 • Turistické informační centrum B&K Tour, Hradec KrálovéTuristické informační centrum Hradec Králové nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Hradec Králové (regionK rálovéhradecko) a turistické oblasti Hradecko.
 • Turistické informační centrum BohušovTuristické informační centrum Bohušov nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Bohušov (region Severní Morava a Slezsko) a turistické oblasti Jeseníky - východ.
 • Turistické informační centrum BuchloviceTuristické informační centrum Buchlovice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Buchlovice (region Východní Morava) a turistické oblasti Slovácko.
 • Turistické informační centrum BystréTuristické informační centrum Bystré nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Bystré (region Východní Čechy) a turistické oblasti Českomoravské pomezí.
 • Turistické informační centrum Bystřice nad PernštejnemTuristické informační centrum Bystřice nad Pernštejnem nabízí sezónně informace o zajímavostech v okolí města Bystřice nad Pernštejnem (region Vysočina) a turistické oblasti Vysočina.
 • Turistické informační centrum BřeclavTuristické informační centrum Břeclav nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Břeclav (region Jižní Morava) a turistické oblasti Lednicko-valtický areál.
 • Turistické informační centrum Deštné v Orlických horáchTuristické informační centrum Deštné v Orlických horách nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Deštné v Orlických horách (region Královéhradecko) a turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko.
 • Turistické informační centrum Dolní KouniceTuristické informační centrum Dolní Kounice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Dolní Kounice (region Jižní Morava) a turistické oblasti Brno a okolí.
 • Turistické informační centrum Frenštát pod RadhoštěmTuristické informační centrum Frenštát pod Radhoštěm nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Frenštát pod Radhoštěm (region Severní Morava a Slezsko) a turistické oblasti Beskydy - Valašsko.
 • Turistické informační centrum Frýdlant nad OstravicíTuristické informační centrum Frýdlant nad Ostravicí nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Frýdlant nad Ostravicí (region Severní Morava a Slezsko) a turistické oblasti Beskydy - Valašsko.
 • Turistické informační centrum Heřmanův MěstecTuristické informační centrum Heřmanův Městec nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Heřmanův Městec (region Východní Čechy) a turistické oblasti Chrudimsko - Hlinecko.
 • Turistické informační centrum HlukTuristické informační centrum Hluk nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Hluk (region Východní Morava) a turistické oblasti Slovácko.
 • Turistické informační centrum Hradec KrálovéTuristické informační centrum Hradec Králové nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Hradec Králové (region Královéhradecko) a turistické oblasti Hradecko.
 • Turistické informační centrum Hradec KrálovéTuristické informační centrum Hradec Králové nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Hradec Králové (region Královéhradecko) a turistické oblasti Hradecko.
 • Turistické informační centrum Jablonec nad NisouTuristické informační centrum Jablonec nad Nisou nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Jablonec nad Nisou (region Českolipsko a Jizerské hory) a turistické oblasti Českolipsko.
 • Turistické informační centrum JaroměřTuristické informační centrum Jaroměř nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Jaroměř (region Královéhradecko) a turistické oblasti Kladské pomezí.
 • Turistické informační centrum Jaroměřice nad RokytnouTuristické informační centrum Jaroměřice nad Rokytnou nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Jaroměřice nad Rokytnou a turistické oblasti Vysočina.
 • Turistické informační centrum JemniceTuristické informační centrum Jemnice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Jemnice a turistické oblasti Vysočina.
 • Turistické informační centrum Jihlava - ul. VěžníTuristické informační centrum Jihlava nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Jihlava (region Vysočina) a turistické oblasti Vysočina.
 • Turistické informační centrum JilemniceTuristické informační centrum Jilemnice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Jilemnice a turistické oblasti Krkonoše a Podkrkonoší.
 • Turistické informační centrum JáchymovTuristické informační centrum Jáchymov nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Jáchymov (region Západočeské lázně) a turistické oblasti Krušné hory - západ.
 • Turistické informační centrum KdyněTuristické informační centrum Kdyně nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Kdyně (region Plzeňsko a Český les) a turistické oblasti Český les - Domažlicko (Chodsko).
 • Turistické informační centrum Klášterec nad OhříTuristické informační centrum Klášterec nad Ohří nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Klášterec nad Ohří (region Severozápadní Čechy) a turistické oblasti Krušné hory a Podkrušnohoří.
 • Turistické informační centrum Krkonoše - Svoboda nad ÚpouTuristické informační centrum Svoboda nad Úpou nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Svoboda nad Úpou a turistické oblasti Krkonoše a Podkrkonoší.
 • Turistické informační centrum KrnovTuristické informační centrum Krnov nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Krnov (region Severní Morava a Slezsko) a turistické oblasti Jeseníky - východ.
 • Turistické informační centrum Králíky Turistické informační centrum Králíky nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Králíky (region Východní Čechy) a turistické oblasti Králický Sněžník.
 • Turistické informační centrum LedniceTuristické informační centrum Lednice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Lednice (region Jižní Morava) a turistické oblasti Lednicko-valtický areál.
 • Turistické informační centrum LetoviceTuristické informační centrum Letovice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Letovice (region Jižní Morava) a turistické oblasti Moravský kras a okolí.
 • Turistické informační centrum Lipník nad BečvouTuristické informační centrum Lipník nad Bečvou nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Lipník nad Bečvou (region Střední Morava a Jeseníky) a turistické oblasti Střední Morava.
 • Turistické informační centrum LitovelTuristické informační centrum Litovel nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Litovel (region Střední Morava a Jeseníky) a turistické oblasti Střední Morava.
 • Turistické informační centrum LužeTuristické informační centrum Luženabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Luže (region Východní Čechy) a turistické oblasti Chrudimsko - Hlinecko.
 • Turistické informační centrum MikulovTuristické informační centrum Mikulov nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Mikulov (region Jižní Morava) a turistické oblasti Pálava a Lednicko-Valtický areál.
 • Turistické informační centrum MimoňTuristické informační centrum v Mimoni nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Mimoň (region Českolipsko a Jizerské hory) a turistické oblasti Českolipsko.
 • Turistické informační centrum MnichoviceTuristické informační centrum Mnichovice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Mnichovice (region Střední Čechy) a turistické oblasti Střední Čechy - jih.
 • Turistické informační centrum Moravská TřebováTuristické informační centrum Moravská Třebová nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Moravská Třebová (region Východní Čechy) a turistické oblasti Českomoravské pomezí.
 • Turistické informační centrum Moravský BerounTuristické informační centrum Moravský Beroun nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Moravský Beroun (region Střední Morava a Jeseníky) a turistické oblasti Střední Morava.
 • Turistické informační centrum NasavrkyTuristické informační centrum Nasavrky nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Nasavrky (region Východní Čechy) a turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko.
 • Turistické informační centrum Nový BorTuristické informační centrum Nový Bor nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Nový Bor (region Českolipsko a Jizerské hory) a turistické oblasti Českolipsko.
 • Turistické informační centrum NymburkTuristické informační centrum Nymburk nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Nymburk a turistické oblasti Střední Čechy - Polabí.
 • Turistické informační centrum Náměšť na HanéTuristické informační centrum Náměšť na Hané nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Náměšť na Hané (region Střední Morava a Jeseníky) a turistické oblasti Střední Morava.
 • Turistické informační centrum Orlické ZáhoříTuristické informační centrum Orlické Záhoří nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Orlické Záhoří (region Královéhradecko) a turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko.
 • Turistické informační centrum OstraviceTuristické informační centrum Ostravice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Ostravice (region Severní Morava a Slezsko) a turistické oblasti Beskydy - Valašsko.
 • Turistické informační centrum Ostrov u MacochyTuristické informační centrum Ostrov u Macochy nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Ostrov u Macochy (region Jižní Morava) a turistické oblasti Moravský kras a okolí.
 • Turistické informační centrum PasohlávkyTuristické informační centrum Pasohlávky nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Pasohlávky (region Jižní Morava) a turistické oblasti Pálava a Lednicko-Valtický areál.
 • Turistické informační centrum PastvinyTuristické informační centrum Pastviny nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí Pastvin (region Východní Čechy) a turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko.
 • Turistické informační centrum PelhřimovTuristické informační centrum Pelhřimov nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Pelhřimov a turistické oblasti Vysočina.
 • Turistické informační centrum PerninkTuristické informační centrum Pernink nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Pernink a turistické oblasti Západočeské lázně.
 • Turistické informační centrum Pod Zvičinou, Dolní BrusniceTuristické informační centrum Pod Zvičinou nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Dolní Brusnice a turistické oblasti Krkonoše a Podkrkonoší.
 • Turistické informační centrum PoděbradyTuristické informační centrum Poděbrady nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Poděbrady (region Střední Čechy) a turistické oblasti Střední Čechy - Polabí.
 • Turistické informační centrum Police nad MetujíTuristické informační centrum Police nad Metují nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Police nad Metují (region Královéhradecko) a turistické oblasti Kladské pomezí.
 • Turistické informační centrum Praha - CzechTourismTuristické informační centrum s odbornou knihovnou Praha nabízí celoročně informace o zajímavostech v Praze a okolí, včetně turistické oblasti Praha.
 • Turistické informační centrum PěnčínTuristické informační centrum Pěnčín nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Pěnčín a turistické oblasti Český ráj.
 • Turistické informační centrum Rožmitál pod TřemšínemTuristické informační centrum Rožmitál pod Třemšínem nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Rožmitál pod Třemšínem (region Střední Čechy) a turistické oblasti Střední Čechy - jih.
 • Turistické informační centrum RábyTuristické informační centrum Ráby nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Ráby (region Východní Čechy) a turistické oblasti Pardubicko.
 • Turistické informační centrum SečTuristické informační centrum Seč nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Seč (region Východní Čechy) a turistické oblasti Chrudimsko - Hlinecko.
 • Turistické informační centrum Skuhrov nad BělouTuristické informační centrum Skuhrov nad Bělou nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Skuhrov nad Bělou (region Královéhradecko) a turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko.
 • Turistické informační centrum Skuhrov nad BělouTuristické informační centrum Skuhrov nad Bělou nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Skuhrov nad Bělou (region Královéhradecko) a turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko.
 • Turistické informační centrum SkutečTuristické informační centrum Skuteč nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Skuteč (region Východní Čechy) a turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko.
 • Turistické informační centrum SlavoniceTuristické informační centrum Slavonice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Slavonice a turistické oblasti Jižní Čechy.
 • Turistické informační centrum SněžníkTuristické informační centrum Sněžník nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Dolní Morava, Králíky (region Východní Čehy) a turistické oblasti Kralický Sněžník.
 • Turistické informační centrum StachyTuristické informační centrum Stachynabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Stachy a turistické oblasti Šumava.
 • Turistické informační centrum Svoboda nad ÚpouTuristické informační centrum Svoboda nad Úpou nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Svoboda nad Úpou (region Krkonoše a Podkrkonoší) a turistické oblasti Krkonoše a Podkrkonoší.
 • Turistické informační centrum SvojanovTuristické informační centrum Svojanov nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Svojanov (region východní Čechy) a turistické oblasti Českomoravské pomezí.
 • Turistické informační centrum Světlá nad SázavouTuristické informační centrum Světlá nad Sázavou nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Světlá nad Sázavou (region Vysočina) a turistické oblasti Vysočina.
 • Turistické informační centrum TachovTuristické informační centrum Tachov nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Tachov (region Plzeňsko a Český les) a turistické oblasti Český les - Domažlicko (Chodsko).
 • Turistické informační centrum TepliceTuristické informační centrum Teplice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Teplice (region Severozápadní Čechy) a turistické oblasti Krušné hory a Podkušnohoří.
 • Turistické informační centrum Teplice nad MetujíTuristické informační centrum Teplice nad Metují nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Teplice nad Metují (region Královéhradecko) a turistické oblasti Kladské pomezí.
 • Turistické informační centrum TepláTuristické informační centrum Teplá nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Teplá a turistické oblasti Západočeské lázně.
 • Turistické informační centrum TišnovTuristické informační centrum Tišnov nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Tišnov (region Jižní Morava) a turistické oblasti Brno a okolí.
 • Turistické informační centrum TrutnovTuristické informační centrum Trutnov nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Trutnov a turistické oblasti Krkonoše a Podkrkonoší.
 • Turistické informační centrum Týnec nad SázavouTuristické informační centrum Týnec nad Sázavou nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Týnec nad Sázavou (region Střední Čechy) a turistické oblasti Střední Čechy - jih.
 • Turistické informační centrum TřešťTuristické informační centrum Třešť nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Třešť a turistické oblasti Vysočina.
 • Turistické informační centrum ValticeTuristické informační centrum Valtice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Valtice (region Jižní Morava) a turistické oblasti Lednicko - Valtický areál.
 • Turistické informační centrum Velké PavloviceTuristické informační centrum Velké Pavlovice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Velké Pavlovice (region Jižní Morava) a turistické oblasti Pálava a Lednicko-Valtický areál.
 • Turistické informační centrum Veselice - VavřinecTuristické informační centrum Veselice - Vavřinec nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Veselice - Vavřinec (region Jižní Morava) a turistické oblasti Moravský kras a okolí.
 • Turistické informační centrum Veselí nad MoravouTuristické informační centrum Veselí nad Moravou nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Veselí nad Moravou (region Jižní Morava) a turistické oblasti Slovácko.
 • Turistické informační centrum Vranov nad DyjíTuristické informační centrum Vranov nad Dyjí nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Vranov nad Dyjí (region Jižní Morava) a turistické oblasti Znojemsko a Podyjí.
 • Turistické informační centrum Vysoké MýtoTuristické informační centrum Vysoké Mýto nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Vysoké Mýto (region Východní Čechy) a turistické oblasti Českomoravské pomezí.
 • Turistické informační centrum VyškovTuristické informační centrum Vyškov nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Vyškov (region Jižní Morava) a turistické oblasti Brno a okolí.
 • Turistické informační centrum Větrník - Rostěnice-ZvonoviceTuristické informační centrum Rostěnice-Zvonovice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Rostěnice-Zvonovice (region Jižní Morava) a turistické oblasti Brno a okolí.
 • Turistické informační centrum ZnojmoTuristické informační centrum Znojmo nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí městaZnojmo (region Jižní Morava) a turistické oblasti Znojemsko a Podyjí.
 • Turistické informační centrum ZnojmoTuristické informační centrumZnojmo nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Znojmo (region Jižní Morava) a turistické oblasti Znojemsko a Podyjí.
 • Turistické informační centrum a Propagace města HustopečeTuristické informační centrum Hustopeče nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Hustopeče (region Jižní Morava) a turistické oblasti Lednicko-valtický areál.
 • Turistické informační centrum města Česká TřebováTuristické informační centrum Česká Třebová nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Česká Třebová (region Východní Čechy) a turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko.
 • Turistické informační centrum ÚpiceTuristické informační centrum Úpice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Úpice (region Královéhradecko) a turistické oblasti Kladské pomezí.
 • Turistické informační centrum ÚštěkTuristické informační centrum Úštěk nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Úštěk (region Severozápadní Čechy) a turistické oblasti České středohoří a Žatecko.
 • Turistické informační centrum ČenkoviceTuristické informační centrum Čenkovice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Čenkovice (region Královéhradecko) a turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko.
 • Turistické informační centrum Černý DůlTuristické informační centrum Černý Důl nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Černý Důl a turistické oblasti Krkonoše a Podkrkonoší.
 • Turistické informační centrum České BudějoviceTuristické informační centrum magistrátu města České Budějovice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města České Budějovice a turistické oblasti Jižní Čechy.
 • Turistické informační centrum ŘíčanyTuristické informační centrum Říčany nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Říčany (region Střední Čechy) a turistické oblasti Střední Čechy - jih.
 • Turistické informační centrum Špindlerův MlýnTuristické informační centrum Špindlerův Mlýn nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Špindlerův Mlýn a turistické oblasti Krkonoše a Podkrkonoší.
 • Turistické informační centrum ŠtítyTuristické informační centrum Štíty nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Štíty (region Severní Morava a Slezsko) a turistické oblasti Jeseníky - západ.
 • Turistické informační centrum ŽampachTuristické informační centrum Žampach (Domov pod hradem) nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Žampach (region Východní Čechy) a turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko.
 • Turistické informační centrum ŽidlochoviceTuristické informační centrum Židlochovice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Židlochovice (region Jižní Morava) a turistické oblasti Brno a okolí.
 • Turistické informační centrum ŽirovniceTuristické informační centrum Žirovnice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Žirovnice a turistické oblasti Vysočina.
 • Turistické informační středisko KřivoklátTuristické informační centrum Křivoklát nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Křivoklát (region Střední Čechy) a turistické oblasti Střední Čechy - západ.
 • Turistické informační středisko MělníkTuristické informační centrum Mělník nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Mělník (region Střední Čechy) a turistické oblasti Střední Čechy - Polabí.
 • Turistické informační středisko Nová BystřiceTuristické informační centrum Nová Bystřice nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Nová Bystřice a turistické oblasti Jižní Čechy.
 • Turistické informační středisko VimperkTuristické informační centrum Vimperk nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Vimperk a turistické oblasti Šumava.
 • Turistické informační středisko ŽamberkTuristické informační centrum Žamberk nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Žamberk (region Východní Čechy) a turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko.
 • Turistické informační středisko Železný BrodTuristické informační centrum Železný Brod nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Železný Brod a turistické oblasti Český ráj.
 • Turistické informačníc centrum Mariánské LázněTuristické informační centrum Mariánské Lázně nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Mariánské Lázně a turistické oblasti Západočeské lázně.
 • V

 • Valašské muzeum v přírodě – Rožnov pod RadhoštěmValašské muzeum v přírodě je moravský skanzen lidové architektury a jedná se o druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě (to nejstarší je Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem). Bylo založeno již roku 1925 bratry Jaroňkovými.
 • Velký Blaník ukrývající Blanické rytířeBájný vrch (638m) dominuje malebné kopcovité krajině Vlašimska. Má významné místo v české mytologii: v jeho nitru, v podzemních chodbách a sálech, prý spí Blaničtí rytíři v čele s knížetem a českým světcem Václavem, kteří přijedou české zemi na pomoc, až bude nejhůř. Ve velké krvavé bitvě, k níž dojde v Preza, nepřítele porazí a vyženou všechny cizozemce z Čech.
 • Vila Tugendhat – BrnoVila Tugendhat se nachází v městské části Brno – sever a jedná se o ojedinělé funkcionalistické dílo německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Roku 2001 byla tato unikátní stavba zapsána na seznam památek UNESCO. Od konce února 2012 byla po nákladné rekonstrukci znovuotevřena veřejnosti.
 • Vodní hrad ŠvihovNejznámější a jeden z našich nejlépe dochovaných vodních hradů najdeme v plochém údolí Úhlavy na trase Plzeň-Klatovy. Původní pozdně gotický objekt vznikal již kolem poloviny 14. století, o něco později byl vybudován odbobně řešený další hrad - vznikla tak tehdy módní dvoupalácová dispozice.
 • Vodní mlýn - Slup (Znojmo)Kdysi dávno klapaly vodní mlýny v kdejakém údolí a mnozí z nás dodnes vzpomínají na tajemné stavby v přítmí lesa, kde se tiše točilo staré mlýnské kolo. V dnešní době najít takovou cnost poněkud složité, ale pokud se vypravíte do Slupi, nevelké vesnice asi 15 kilometrů od Znojma můžete se kochat krásným vodním mlýnem v celé jeho kráse.
 • Vodopády Bílé OpavySevřené údolí jedné z našich nejkrásnějších horských bystřin s několika vodopády, z nichž nejvyšší je vysoký téměř 8 metrů. Pomocí dalších peřejí tady říčka na úseku 40 metrů zdolává výškový rozdíl 16,4 metrů, tok zde vytvořil i v Jeseníkách dosti ojedinělé obří hrnce.
 • Vojenské muzeum LešanyV prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren na levém břehu Sázavy byla v roce 1996 otevřena stálá expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu praha, kterou dnes tvoří na 700 tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel, raketová technika, spojovací a ženijní prostředky, logistický materiál - to vše od roku 1890 až do současnosti.
 • Vyhlídka Lahovický mostLahovický most se nachází na jižním okraji Prahy a nabízí dokonce dvě mostní rozhledny. Vynikají především svým originálním provedením a jsou umístěny přímo na mostě přes Berounku.
 • Vyhlídka Votočnice u SázavyVyhlídka se nachází na trase naučné stezky Votočnice cca 1 km severně od města Sázava a 20 km severovýchodně od Benešova v nadmořské výšce 295 m.
 • Vyhlídka na Mikulovické jezeroKrytá dřevěná vyhlídková věž je umístěna na jihozápadním okraji Mikulovického jezera a slouží jako pozorovatelna vodního ptactva. Nachází se v nadmořské výšce cca 350 m.
 • Vyhlídka u Černohorského rašeliniště v KrkonošíchVyhlídková věž se nachází nad Jánskými Lázněmi v nadmořské výšce 1180 m a jedná se o jednu ze zastávek stejnojmenné naučné stezky.
 • Vyhlídková věž – park Gustava Mahlera v JihlavěVyhlídková věž byla postavena v rámci stavby nového parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Celkové náklady na stavbu parku se vyšplhaly na cca 41 mil. Kč a podstatnou část pokryly prostředky získané z EU.
 • Vyhlídková věž Brodek u PřerovaRozhledna se nachází na návrší Stráž na okraji Brodku u Přerova v nadmořské výšce 215 m. Jedná se o soukromou stavbu, ze které je velmi krásný výhled do širokého okolí.
 • Vyhlídková věž u Lomnice nad LužnicíJedná se spíše o pozorovatelnu, ze které lze pozorovat Lomnický velký rybník, který má 25 hektarů. Je součástí naučné stezky „Velký a Malý Lomnický rybník“ a byla postavena v roce 2002. Nachází se v nadmořské výšce 430 m.
 • Vyhlídková věž u Skuhrova nad BělouVyhlídková věž se nachází na návrší (420 m) na místě zříceniny hradu nedaleko Skuhrova nad Bělou. Byla postavena na popud obce, s cílem oživit areál hradu a měla respektovat strážní význam původního hradu ze 13. století.
 • Vyhlídková věž v Rožmitále pod TřemšínemZděná rozhledna se nachází v areálu Podbrského muzea na hrázi rybníka Kuchyňka v dolní části hlavního náměstí v Rožmitále pod Třemšínem přibližně 15 km jihozápadně od Příbrami v nadmořské výšce 520 m.
 • Vyhlídková věž v areálu Sportland Babylon u StrážovicTřípatrová dřevěná vyhlídková věž je dominantou sportovně-relaxačního areálu Sportland Babylon u Strážovic blízko Kyjova. Areál se nachází na úpatí kopce Babí lom, který místní nazývají Strážovják nebo Strážovský vrch.
 • Vysoký Hrádek - muzeum Jaderné elektrárny TemelínVysoký Hrádek je název zámečku, ve kterém je muzeum Jaderné elektrárny Temelín. V historických záznamech se hovoří, že původní vladycký dvůr a později i tvrz vybudovali v této lokalitě páni ze Březí, kteří pocházeli ze dvora Knín a Býšov. V muzeu je rozsáhlá expozice o jaderné elektrárně, včetně velmi podrobného modelu elektrárny.
 • Vápenné pece ve VendryniVápenné pece se nachází v obci Vendryně nedaleko Třince. Jedná se o unikátní technickou památku, která byla v roce 2003 zrekonstruována a jedná se o jeden ze zdejších oblíbených turistických cílů.
 • Víťova rozhledna u NáčkovicRozhledna je zároveň telekomunikačním stožárem, ale nabízí neopakovatelný vzhled. Oproti tradičním vysílačům s rozhlednou, které rostou jak houby po dešti, má tato opravdu zajímavý design.
 • Výlet lanovku ze Špindlerova Mlýna na Pláně a na MedvědínLanovky jsou velice příjemným zpestřením každého výletu. Jízda na nich bývá opravdovým zážitkem a pro děti je výlet lanovkou nahoru a po svých zpátky do údolí často jedinou možností, jak seznámit malé děti se světem velkýh hor.<!--
 • Větrný mlýn - KuželovNa hřebenu Bílých Karpat již zdálky spatříte krásnou stavbu, s níž se v České republice rozhodně nesetkáte každý den. Jeden z mála zachovalých větrných mlýnů, který byl postaven v roce 1842 sloužil více než 100 let zemědělcům z Kuželova k mletí obilí.
 • W

 • Westernové městečko Šiklův mlýn - Zvole nad PernštejnemUprostřed Českomoravské vysočiny se nachází již více než deset let originální western se vší romantikou a drsnou krásnou. Vesnice Zvole se nachází v okrese Žďár nad Sázavou a náleží pod Kraj Vysočina.
 • Z

 • ZOO ChlebyZoologická zahrada Chleby je jedna z nejmenších zahrad u nás, rozkládá se na ploše pouhých 0,8 ha. Tato ZOO leží v obci Chleby, severovýchodně od Nymburka a je jedinou zoologickou zahradou ve Středočeském kraji. ZOO Chleby vznikla ze soukromé sbírky exotického ptactva Ing. Reného Fraňka.
 • ZOO HodonínZoologickou zahradu Hodonín nalezneme v severozápadní části města, na samotném okraji lužních lesů jižní Moravy. ZOO byla založena v roce 1976 coby zoopark jen s několika domácími a běžně chovanými exotickými zvířaty.
 • ZOO Ohrada - Hluboká nad VltavouZOO Ohrada se spíše specializuje na chov malých a středně vělkých druhů zvířat. Zoologická zahrada Ohrada byla poprvé otevřena již v květnu roku 1939 a vznikla jako součást loveckého muzea v zámku Ohrada. ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou se nachází na jihu České republiky na břehu Munického rybníka blízko Hluboké nad Vltavou.
 • ZOO TáborZoologická zahrada Větrovy je zaměřena na faunu amerického kontinentu, ale těšit se můžete samozřejmě i na zástupce ostatních světadílů. ZOO leží nedaleko města Tábor v obci Větrovy. Pokud tedy chcete strávit příjemné odpoledne v přírodě, pak si nenechte návštěvu této ZOO ujít.
 • Zbrašovské aragonitové jeskyněNa vzniku jediných zpřístupněných jeskynmí hydrotermálního původu, jedněch z nejpozoruhodnějších podzemních prostor v Evropě, se podílely horské prameny hlubinných termálních vod. Z podzemních jezer minerální vody vznikly jedinečné útvary.
 • Zelenohorská pošta - expozice veteránůNad historickým centrem Nepomuka se vypíná budova staré zelenohorské pošty. Pozoruhodná, původně raně barokní stavba hostí ve svých hospodářských budovách stálou expozici veteránů, tedy především motocyklů, ale i další historické techniky.
 • Zemědělský skanzen RapotínDnešní výlet nás zavede do zemědělského skanzenu Rapotín, který se nachází přibližně 3 km severně od Šumperka. Na své si zde přijde každý, jelikož tato zemědělská usedlost nabízí opravdu pestrou podívanou. Na své si zde přijdou nejen děti, ale i dospělí.
 • Znojmo - podzemíK nejrozsáhlejším ve střední Evropě patří asi 30 km dlouhý labyring chodeb, vytesaný ve skále bez jakéhokoliv řádu v 13. až 17. století ve čtyřech patrech pod sebou. K systému, jehož plány znalo jen pár zasvěcenců, patří i komplex větracíc šachet, podzemních studní a odtokových štol.
 • Zoologická a botanická zahrada PlzeňZoologická zahrada Plzeň vznikla již v roce 1926 na břehu řeky Radbuzy v městské části Doudlevce. Patří mezi druhou nejstarší v České republice a od roku 1963 působí v současném areálu na Lichotíně, kde se v roce 1981 sloučila se sousední botanickou zahradou.
 • Zoologická zahrada - Dvůr Králové nad LabemNa 2300 druhů zvířat na ploše 63 ha nás čeká v areálu zoologické zahrady ve starobylém podkrkonošském městě. Tato ZOO patří mezi největší v České republice a pro veřejnost je otevřena již od roku 1946.
 • Zoologická zahrada - JihlavaZOO Jihlava leží téměr v centru města v malebném údolí říčky Jihlávky. Přestože nechybí zvlněný tenré, vodní plochy, zalesněné svahy a skály, procházka areálem je velmi pohodlná a přímo stvořená pro děti.
 • Zoologická zahrada BrnoZOO Brno se nachází v městské části Brno-Bystrc na svazích Mniší hory. Rozkládá se na ploše 65 ha a otevřena byla v roce 1953. Ovšem její historie sahá až do roku 1937, kdy byl otevřen zoologický koutek v Tyršově sadu.
 • Zoologická zahrada DěčínSice malá, ale hezká a hlavně naše - tak charakterizují svou ZOO obyvatelé města Děčína. Najdete ji na kopci, kterému se říká Pastýřská stěna v severozápadní části města Podmokly.
 • Zoologická zahrada LiberecNa okraji Liberce v Lidových sadech, přímo na úpatí Jizerských hor leží nejstarší zoologická zahrada u nás. ZOO Liberec byla otevřena již v roce 1919 jako malý zvěřinec, ze kterého se během století stalo sebevědomé a mezinárodně uznávané chovatelské zařízení.
 • Zoologická zahrada OlomoucOlomoucká ZOO je díky své rozlehlosti a přitom pohodlnému a nenáročnému terénu místem, kde můžete s dětmi strávit třeba celý den. Rozloha této ZOO je 42,5 ha.
 • Zoologická zahrada OstravaAreál ZOO tvoří tzv. Velký ostravský les rozkládající se severovýchodně od centra Ostravy v městské části Stromovka. Ostravská ZOO byla založena již v roce 1951 a zaujímá rozlohu přes 100 ha. Tvoří ji smíšený les, louky a čtyři velké rybníky, které jsou využívány k chovu vrubozobých ptáků. I když je ZOO značně rozsáhlá, procházka v mírně zvlněném terénu je pohodlná.